Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Neopatrné svařování v garáži na Novobydžovsku poslalo do akce desítky hasičů

Desítky hasičů vyjížděli k požáru garáže ve Vinarech na Novobydžovsku. Ukázalo se, že jiskra přeskočila při svařování. Škoda půjde do milionů korun.

Osm jednotek hasičů zasahovalo v neděli ve Vinarech u požáru garáže, která je součástí rodinného domu. Už při příjezdu jednotek na místo události se plameny rozšířily stropem do podkroví, zasažena byla větší část domu.

Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky, na hašení nasadily jednotky čtyři vodní proudy. "Hasiči museli vynést mimo zasažený objekt větší množství nahromaděného materiálu a rozebírali konstrukce tak, aby mohli vyhledat i za pomoci termokamery případná skrytá ohniska. Aby bylo místo události dostatečně zásobeno hasební vodou, byla zřízena dvě čerpací stanoviště. Hasiči pracovali také v dýchacích přístrojích, pro plnění lahví vzduchem byl na místě k dispozici protiplynový kontejner," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Kolem půl třetí odpoledne byl požár lokalizován a dál se nešířil. Před šestnáctou hodinou pak velitel zásahu ohlásil likvidaci události, nikdo nebyl při zásahu zraněn. Místo požáru bylo do večerních hodin pod dohledem dobrovolné jednotky.

Vyšetřovatelé HZS provedli ohledání místa události, přičemž zjistili, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování. Škoda byla vyčíslena asi na dva miliony korun. Uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Nového Bydžova a centrální stanice Hradec Králové a JSDH Smidary, Nový Bydžov, Vinary, Hlušice, Skřivany, Králíky. Dobrovolné jednotky z Nechanic a Chlumce nad Cidlinou držely zálohy na vlastních zbrojnicích pro případ jiné mimořádné události.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS KHK

Štítky požár, Vinary, Královéhradecký kraj, Nový Bydžov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.