Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Radnice ve Dvoře Králové nad Labem zřídila zdravotní komisi

Radnice ve Dvoře Králové nad Labem má nový poradní orgán. Je jím zdravotní komise, kterou má město poprvé v historii. Hlavním úkolem členů komise bude hlídat zdravotní péči ve městě. V současné době má devět členů.

„Uvědomujeme si potřebu aktivního přístupu v této velmi složité problematice a chceme, aby komise fungovala jako odborný poradní orgán. Proto jsou mezi členy zástupci poskytovatelů lůžkové i ambulantní zdravotní péče, praktických lékařů, pediatrů, lékařů specialistů i lékárníků,“ uvádí jeden z členů komise a také místostarosta Vítězslav Šturma (Východočeši). 

Komise bude mít dále rozvíjet a podporovat spolupráci s městskou nemocnicí. Radnice každoročně spolufinancuje například dětskou pohotovost. „Dále spolupracujeme na vytipování vhodného služebního bytu pro lékaře, protože je to jedna z možností, jak právě do města přivést nové lékaře,“ dodává Šturma. 

Předsedou zdravotní komise se stal Jan Kříž, který je také členem krajského zdravotního výboru, členy komise jsou dále Vít Hojný, Michal Karadzos, Dagmar Klazarová, Pavel Křenovský, Tomáš Minář, Jan Prouza, Markéta Štěpánková a místostarosta Vítězslav Šturma. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MUDK

Štítky Dvůr Králové nad Labem, lékař, Východočeši, Jan Kříž, Jan Prouza, zdravotnická, komise

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.