Komisař pořádal nelegální kurzy pro přípravu uchazečů o zbrojní průkaz. Vydělal si čtvrt milionu

Policie obvinila muže z Náchodska, který pět let pořádal nelegální kurzy pro zájemce o zbrojní průkaz. Přípravných kurzů se podle policie zúčastnilo několik desítek zájemců. I přesto, že muž působil jako zkušební komisař, nikdy nevlastnil potřebná povolení k pořádání takových kurzů.

Kurz zmíněného muže se skládal z teoretické přípravy na testy, bezpečné manipulace se zbraní i samotné střelby. „Kurzu se mělo zúčastnit nejméně 87 účastníků, od nichž inkasoval dohromady bezmála čtvrt milionu korun,“ uvedla na webu policie mluvčí Lucie Konečná.  

Za přečin neoprávněného podnikání může skončit až na dva roky ve vězení. Kromě toho mu bude odebrán zbrojní průkaz a zadrženy legálně držené zbraně. Podle policie by mohlo konečnou výši trestu ovlivnit i to, že působil jako zkušební komisař. Některé ze zájemců o zbrojní průkaz nenechával uspět, aby jim pak mohl doporučit svůj kurz.  

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky zbrojní, průkaz, komisař, kurz, podvod, Náchodsko, krimi, policie

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.