Počasí dnes1 °C, zítra1 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Muž volal na linku 158 a vyhrožoval, že vyhodí do vzduchu budovu. Požadoval 100 tisíc korun

Policie v Hradci Králové dopadla osmatřicetiletého muže, který několikrát volal na linku 158. Po policistech chtěl 100 tisíc v hotovosti. Zároveň tvrdil, že pokud peníze neobdrží, vyhodí do vzduchu některý z baráků ve městě. Muže se podařilo dopadnout v centru města. Byl pod vlivem alkoholu.

„Telefonáty učinil ve třech různých dnech vždy ze stejného čísla a kolem půlnoci. V prvních dvou případech se policistům přes veškerou snahu muže nepodařilo najít,“ uvedla na webu policie mluvčí Iva Kormošová.  

Chytnout se ho podařilo až ve třetím případě. Policie ho dopadla zhruba 1,5 hodiny po posledním telefonátu na Riegrově náměstí v Hradci Králové. Muž se k telefonátům na místě přiznal, ale žádné výbušniny ani zbraně u sebe neměl. „Volal prý kvůli bezvýchodné situaci,“ uvedla mluvčí.  

Muže policisté zadrželi a podrobili dechové zkoušce. Nadýchal dvě promile a následně skončil na záchytné stanici. Odtud ho převezli do policejní cely, kde si počká na rozsudek soudu. Ve vězení může skončit na půl roku až čtyři léta.  

  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, krimi, vyhrožování, 158, Hradec Králové, výbušnina, výbuch, hotovost, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.