Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Hradec Králové bude hostit novou leteckou show. Nabídne akrobaty i historické stroje

Na fanoušky aviatiky v Hradci Králové se poslední dobou zapomínalo. Nyní to však vypadá, že si všechno vynahradí. V příštím roce by hradecké letiště mělo hostit novou leteckou show Legendy Nebes. Ta nabídne přehlídku moderních i historických letadel. Konat se bude v květnu.

Letová show dále nabídne například letecké ukázky série Red Bull Air Race, Martina Šonku, akrobacii bitevního vrtulníku AH-1S COBRA nebo speciální let sovětského dvouplošníku Polikarpov Po-2. Celá akce by měla být doplněna i o hudební a dětský program.  

„Chtěli bychom na letecký den přilákat, co nejvíc dětí, abychom jim ukázali krásu a zábavu, kterou letectví nabízí. Během letecké show se představí to nejlepší, co české civilní letectví v současnosti nabízí,“ uvedl v tiskové zprávě Jiří Podolský, organizátor akce. 

Podobné letecké akce v Hradci Králové dostali kvůli pandemii stopku. Například tradiční Helicopter Show se letos v květnu sice konala, ale šlo pouze o semináře pro odbornou veřejnost. Klasický program pro návštěvníky se nekonal.  

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Hradec Králové, letiště, letecká, show, ukázka, historické, COB RA, Polikarpov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.