Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

ANKETA: Jaké náměstí v Hradci Králové má hezčí vánoční strom?

Během první adventní neděle se v Hradci Králové oficiálně rozsvítil vánoční strom v historickém centru na Velkém náměstí. Druhý stojí na Masarykově náměstí. Dlouhou dobu měla krajská metropole stromy tři. Další byl na náměstí 28. října. Od toho se před pár lety opustilo. Jaké náměstí má hezčí vánoční strom?

Velké náměstí má smrk, který pochází z hradeckých městských lesů. „S přepravou to šlo hladce. Strom na Velkém náměstí má na výšku osmnáct metrů, něco šlo do země, takže nad zemí může mít okolo šestnácti metrů. Výzdoba bude následovat," uvedl v tiskové zprávě Daniel Jeřábek z Technických služeb Hradec Králové. 

Masarykovo náměstí má také smrk. Na výšku, je oproti stromu v historickém centru, jen o metr nižší a městu ho věnovali soukromí dárci ze Smiřic. 

ANKETA: Jaký vánoční strom se ti líbí víc?

Celkem hlasovalo101 čtenářů

Vánoční Hradec Králové se rozsvítil na první adventní neděli. Letos je v ulicích celkem 148 různých motivů. Pracovníci technických služeb zároveň ozdobili i 33 vzrostlých stromů. Celkově vyjde letos provoz a instalace vánočního osvětlení na zhruba jeden milion korun. 

Ohodnoť článek

Štítky anketa, vánoční, strom, Hradec Králové, Velké náměstí, Masarykovo, názor, veřejnost, Vánoce, advent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.