Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Kdo by chtěl, tak teď je ideální doba na očkování proti chřipce

Podle lékařů je právě teď ideální doba na očkování proti chřipce, ta pomalu začne nabírat na síle a eskalovat bude během prosince. A bude podle doktorů silnější než jiné roky, ty poslední dva zbrzdily chřipkovou epidemii opatření proti covidu.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové očkovuje především své zaměstnance. Zájem z řad občanů není příliš vysoký. Očkování probíhá na očkovacích místech nebo u praktického lékaře. “Praktičtí lékaři jsou připraveni očkovat své pacienty vakcínami jak proti Covid-19, tak proti chřipce, a podávat pacientům informace o vhodnosti očkování oběma vakcínami současně,” řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

Lidé se často ptají, jestli je možné se nechat očkovat proti covidu i chřipce současně. Podle lékařů to možné je a neměl by to být problém. “Covid-19 a chřipka způsobují úmrtí, a to především v rizikových skupinách obyvatel. Tou jedinou správnou možností, jak předcházet těžkým průběhům a chránit tak sebe i své okolí, je nechat se naočkovat,” řekl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZHK HK

Štítky chřipka, očkování, epidemie, lékaři, FNHK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.