Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

V Krkonoších se dnes poprvé lyžovalo v nové zimní sezoně

První lyžaři v nové zimní sezoně si dnes mohli vyzkoušet část sjezdovky Anděl na Černé hoře. V horní části pro ně byl připraven 300 metrů dlouhý úsek. Využili ho hlavně ti, kteří už nemohli vydržet a chtěli si užít lyžování.

"Na první lyžování na Černou horu na sjezdovku Anděl, kterou jsme dnes otvírali, přijelo zhruba 300 lyžařů. Podmínky byly velmi dobré, na sjezdovce je zhruba 50 centimetrů technického a přírodního sněhu," uvedla Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora-Pec.

Lyžaři se ke sjezdovce ve výšce 1250 metrů nad mořem dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vrátí také zpět k parkovišti. Provoz lanovky a vleku u sjezdovky je o víkendu od 09:00 do 16:00. Dospělí zaplatí za den lyžování na pokladně 390 korun, při koupi skipasu na internetu je cena 350 korun. Po neděli se provoz na sjezdovce přeruší a začne opět v pátek. Otevření dalších sjezdových tras rezort upřesní během příštího týdne.

V největším českém zimním středisku Špindlerův Mlýn by chtěli začít lyžovat v sobotu 10. prosince. Na východě Čech ve stejný den zahájí provoz také lyžařské centrum v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto SkiResort

Štítky ČR, rekreace, počasí, lyžování, Krkonoše

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.