Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Penicilin v lékárnách v Královéhradeckém kraji dochází, někde už jsou na dně

České lékárny se potýkají s velkým výpadkem penicilinu. Jak jsme ale zjistili, někde není situace tak horká, jak se může zdát. Hradecká Drbna provedla průzkum v Královéhradeckém kraji.

Výpaek postihl celou zem. V Královéhradeckém kraji se zásoby tenčí, někde došly úplně.  Třeba v nemocniční lékárně v Chrudimi už není na skladě ani krabička, stejně jako za Skleněnou věží v Hradci Králové.

Jsou ale i lékárny, kde je tento lék ještě k sehnání. Mezi ně patří třeba ta v hradeckém Auparku. Na skladě má penicilin i pobočka na Polské v Náchodě a na Masarykově náměstí v Novém Bydžově. Ale tady se zásoby tenčí a lékárníci se shodují, že není vůbec jisté, kdy se dodávky obnoví. Mluví se o přelomu listopadu a prosince. Někteří odobrníci mají za sebou i dvacet let praxe a takovou situaci nepamatují.

"Rozhodně se nikdo nemusí obávat toho, že by neměl k dispozici žádnou antibiotickou terapii. Podle našich informací je to výrobní výpadek. Tím, jak je výroba léků obecně velmi často koncentrovaná na jednoho, dva, tři výrobce, tak pokud u nich dojde k výpadku výroby, tak to samozřejmě ovlivní nejenom český, ale i evropský trh," uvedl v rozhovoru pro SZ Byznys  prezident České lékárnické komory Aleš Krebs.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FNOL

Štítky penicilin, léky, lékárny, nedostatek, výpadek, Královéhradecký kraj, Drbna.cz, Aupark, Hradec Králové, Chrudim, Náchod, Nový Bydžov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.