Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Operace ve dvorském špitále budou v novém

Výstavba operačních sálů se zázemím v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem, která patří Královéhradeckému kraji, dosud vyšla zhruba na sedm milionů korun z celkových 63 milionů. Celkové náklady na vybudování operačních sálů, včetně vybavení, které není součástí této zakázky, kraj odhaduje na 95 milionů korun.

"Minulý týden se pracovalo na stropu nad druhým nadzemním podlažím. Stavební práce jsou hotové zhruba z 20 procent. Stavba probíhá podle harmonogramu bez větších problémů a s minimálním množstvím víceprací. Žádné větší změny nad rámec smlouvy nejsou, odhad současných víceprací je kolem 300.000 korun," řekl v prohhlášení novinářm mluvčí kraje Dan Lachamnn. Stavba začala v květnu a měla by trvat jeden rok. 

Současné operační sály, které slouží především chirurgii a urologii, prošly poslední úpravou před 40 lety a jejich stav podle zástupců hejtmanství neodpovídá potřebám moderní medicíny. Dva nové operační sály vzniknou v nástavbě budovy laboratoří, kterou s hlavní budovou propojí nadzemní spojovací krček. V druhém nadzemním podlaží budou vedle sálů také prostory sterilizace a provozní zázemí. Ve třetím podlaží bude technické zázemí.

Vybudování nástavby bude stát na základě výsledku veřejné soutěže 62,6 milionu korun. Investici ve dvorské nemocnici podpořil 20 miliony korun majitel královédvorské textilky Juta Jiří Hlavatý, který nemocnici finančně pomohl už v minulosti.

Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem vznikla v roce 1927 a patří mezi zdravotnická zařízení Královéhradeckého kraje, ročně tam dělají okolo 1500 operací. Kraj má nemocnice také v Trutnově, Jičíně a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice.

Investice do nemocnic jsou dlouhodobým strategickým cílem kraje. Například v rychnovské nemocnici pokračují stavební přípravy na modernizaci a přístavbu multioborového pavilonu, v jičínské nemocnici kraj staví budovu pro onkologii, hematologii a laboratoře nebo v největší nemocnici Královéhradeckého kraje, v Oblastní nemocnici Náchod, kraj v červnu zprovoznil parkovací dům za 47 milionů korun.

Ohodnoť článek

Foto Sasin Tipchai | Pixabay | Zdroj ČTK

Štítky ČR, správa, stavby, nemocnice, Dvůr Králové nad Labem, operační sál, Královéhradecký kraj, Městská nemocnice Dvůr Králové, Jiří Hlavatý, Oblastní nemocnice Náchod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Operace ve dvorském špitále budou v novém  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.