Po 24. 8. 2026Bartoloměj
Zprávy

Safari Park Dvůr Králové měl o prázdninách nadprůměrnou návštěvnost

ČTK2 minuty čtení29. 8. 2022, 10:05
Safari Park Dvůr Králové měl o prázdninách nadprůměrnou návštěvnost
Safari Park Dvůr Králové měl o prázdninách nadprůměrnou návštěvnost

Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku zaznamenal o letních prázdninách nadprůměrnou návštěvnost. Zatím loni do zoo v červenci a v srpnu přišlo asi 290 tisíc lidí, letos by se prázdninová návštěva měla pohybovat kolem 300 tisíc lidí. Dvorská zoo se specializuje na Afriku a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem východních Čech.

Kromě příznivého počasí k vyšší návštěvnosti významně přispěla začátkem července otevřená expozice tučňáků brýlových, která je největší v Česku. Tučňáky zoo začala chovat poprvé ve své šestasedmdesátileté historii. Jejich průchozí expozice, která přišla na 43 milionů korun, napodobuje část namibijského města Lüderitz na pobřeží Atlantského oceánu. Od poloviny srpna také pozornost návštěvníků přitahuje v pavilonu Vodní světy vzácný krokodýl štítnatý.

"Do zoo se po omezeních daných covidovými restrikcemi také začínají vracet návštěvníci z Polska," řekla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Hojně navštívenou akcí podle ní byly Africké dny ve druhém srpnovém týdnu, kdy do zoo přišlo téměř 42.000 lidí. Součástí Afrických dnů bylo také zahájení výstavy originálů botanických ilustrací od ochránkyně přírody a spisovatelky Joy Adamsonové, kterou proslavil Příběh lvice Elsy. Velký zájem návštěvníků je podle mluvčí nadále o loni otevřenou venkovní expozici Jezero hrochů, v níž žije sedm tlustokožců.

Zvýšený zájem lidí o zoo se projevil i v tom, že safari park ve čtvrtek 25. srpna zaznamenal půlmiliontého návštěvníka letošního roku. "Letošní návštěvník s číslem 500 tisíc dorazil brzy, dokonce nejdříve v novodobé historii zahrady. Jsem nesmírně rád, že novinky v safari parku milovníky přírody lákají," řekl ředitel zoo Přemysl Rabas.

Nejvyšší denní návštěvu zoo v létě zaznamenala o státním svátku 6. července, kdy přišlo 8296 návštěvníků. Ve všední den byla nejvyšší návštěva v úterý 2. srpna, a to 8002 návštěvníků.

Více lidí do zoo přišlo v létě i přes zdražení vstupného. Vstupné v hlavní sezoně pro dospělého placené v hotovosti na pokladně meziročně zdražilo o 30 korun na 270 korun. Při platbě kartou nebo při nákupu vstupenek na internetu je vstupné nižší až o 50 korun. Za vjezd do areálů safari vlastním autem zájemce zaplatí 370 korun za auto, loni byl vjezd auta za 350 korun.

Loni návštěvnost zoo, která patří Královéhradeckému kraji, přes covidové uzávěry vzrostla meziročně o 21 procent na 543 772 lidí. Byla tak nejvyšší za posledních 12 let. Pokud by současný trend návštěvnosti pokračoval, přišlo by letos do safari parku více lidí než loni.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Dolní Kalné na Trutnovsku hořel kravín, zvířatům se nic nestaloTrutnovsko

V Dolní Kalné na Trutnovsku hořel kravín, zvířatům se nic nestalo

V Dolní Kalné na Trutnovsku dnes odpoledne hořel kravín asi se 100 kusy dobytka. Díky včasnému zásahu a hašení se zvířatům nic nestalo. Příčinu ohně hasiči zjišťují, škodu zatím nevyčíslili. Požár se obešel bez zranění.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook