čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Trutnov se pustil do oprav 20 let staré Kostelní stezky. Lidé ji používají jako zkratku

Trutnov opraví zhruba dvě desítky let starou stezku pod kostelem Narození Panny Marie. Ta měří zhruba 140 metrů a spojuje Farskou s Vodní ulicí. Místní ji často používají jako zkratku z historického centra k řece. Její současný stav už ale není vyhovující a podle některých i nebezpečný.

„Stezka je stará už více jak 20 let, tehdy byla obnovena po několika desetiletích, kdy se po ní nesmělo chodit. Já jsem moc rád, že se k rekonstrukci přistoupilo, protože je mezi lidmi velmi oblíbená a používaná. Kostelní stezka má navíc svou zvláštní příjemnou atmosféru,“ uvedl v tiskové zprávě místostarosta města Tomáš Hendrych

Nové budou všechny dřevěné prvky. V případě zábradlí se vymění jen ty sloupky, které už mají své dožité. Ty v relativně dobrém stavu se pouze opraví, ošetří a natřou. Na místě následně zůstanou. „Opravíme také mlatové chodníky, včetně rozpadlých konstrukčních vrstev, a žulový dlážděný žlab. Dále vyměníme již nevyhovující pískovcové schody a abychom zabránili vodní erozi, dobudujeme příčné kostkové pruhy,“ dodává ve zprávě Vlastimil Grof u odboru rozvoje města.  

Opravu budou mít na starosti Technické služby Trutnov a radnice jim za práci zaplatí jeden milion korun. Kompletně hotovo by mělo být nejpozději do konce srpna. Během rekonstrukce bude stezka průchozí s omezením. Během některých dnů se bude muset úplně uzavřít.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michaela Dědková

Štítky oprava, stezka, cesta, kostel, Trutnov, zkratka, renovace, zábradlí, Narození Panny Marie, Farská, Vodní, ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.