čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Zastupitelstvo souhlasilo s novou cenou fotbalového stadionu. Stavba se prodraží o 59 milionů

Před několika týdny obdržela radnice v Hradci Králové návrh dodatku ke smlouvě na nový fotbalový stadion v Malšovicích. Sdružení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont žádalo například vyšší cenu nebo prodloužení termínu dodání. Novou dohodu včera posvětilo zastupitelstvo. Stadion bude dražší o 59 milionů korun. Hotovo bude o dva měsíce později.

„Sdružení firem se naopak zaváže k dalším stavebním úpravám na stadionu, jako je zbourání staré tribuny i navýšení počtu parkovacích míst. Parkoviště bude navíc vybaveno dobíjecími stanicemi pro elektromobily, vybudují se šatny pro mládežnické oddíly a navýší se počet míst pro diváky k sezení na maximální projektovanou kapacitu na 9,3 tisíce diváků,“ vyjmenovala v tiskové zprávě nové podmínky smlouvy mluvčí radnice Kateřina Šmídová.  

Dodatek smlouvy si na včerejším jednání odhlasovalo 22 z 33 přítomných zastupitelů. Konkrétní podobu nové smlouvy v minulém týdnu dojednal vyjednávací tým. Ten byl složen z náměstkyně pro ekonomiku Moniky Štayrové (ANO), náměstka primátora pro oblast investic Jiřího Bláhy (ODS), zastupitelky Pavlíny Springerové (HDK), zástupce investičního odboru, správce stavby a právníků. 

„Myslím si, že výsledkem je racionální dohoda zúčastněných stran, z níž jako vítěz vychází samotný projekt multifunkčního stadionu,“ uvedla Springerová. Podobný názor má i samotné sdružení dodavatelských firem. 

Krátké video zachycuje prvních 15 týdnů stavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové

Dnes je to přesně 107 dnů od zahájení stavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové. Původně měl být hotový do dvou let od podpisu smlouvy. Tedy do 14. dubna 2023. Nyní bude město s dodavatelem jednat o prodloužení této lhůty. V současné...

Původně chtěl dodavatel 69 milionů korun. Mělo jít o kompenzaci za rostoucí ceny ve stavebnictví, ekonomickou situaci a rostoucí inflaci. Nově dohodnutá cena je tak oproti návrhu společností o deset milionů nižší. Součástí dohody je také prodloužení termínu dokončení díla o dva měsíce z původně plánovaného dubna do konce června příštího roku. 

Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1966 připravovalo přes 15 let. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMHK

Štítky stadion, fotbal, Hradec Králové, Malšovice, tendr, soutěž, společnost, sport, cena, dohoda, smlouva, dodatek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.