čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Šestnáctiletý mladík se v autě po Trutnově proháněl stovkou. Byl pod vlivem alkoholu

Na tenhle případ budou policisté z Trutnova vzpomínat hodně dlouho. Během pátečního večeru narazili na osobní vozidlo VW Touran, které jelo Horskou ulicí rychlostí 110 kilometrů v hodině. Když si řidič hlídky všiml, pokusil se ujet. Po chvíli však naboural. Za volantem seděl teprve šestnáctiletý mladík, který nadýchal 2,1 promile alkoholu.

„Policisté se okamžitě za ním vydali a výstražnými světly ho vyzývali k zastavení. Řidič však na výzvu nereagoval a snažil se jim ujet. Z ulice Horské zabočil do Lomené, kde nezvládl řízení,“ uvedla na policejním webu mluvčí policie Iva Kormošová. Mladík vjel s vozem do protisměru, kde narazil do domu a dopravní značky. Zastavil o dalších 50 metrů dál.  

Během nehody se řidič nezranil. Policisté ho proto vyzvali k předložení dokladů. Hlídce však ukázal pouze občanský průkaz, ve kterém stálo, že se narodil v roce 2006. Teprve šestnáctiletý mladík navíc nadýchal 2,1 promile alkoholu v dechu. Orientační test na drogy byl negativní.  

„Mladík je podezřelý ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. Dospělému by za tento trestný čin hrozil trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Mladistvému hrozí trest poloviční,“ uvedla mluvčí. Způsobená škoda je odhadnutá na 26 tisíc korun.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky mladík, alkohol, 16, let, doprava, policie, hlídka, nehoda, Trutnov, kuriozita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.