čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Nedostatek řidičů společnosti BusLine se týká i hradeckého kraje. Neodbavil 42 spojů

Problémy s regionálními autobusovými spoji společnosti BusLine v Pardubickém kraji zasáhly i sousední část Královéhradeckého kraje. Za poslední čtyři dny společnost neodjela v Královéhradeckém kraji 42 spojů, převážně v okrese Rychnov nad Kněžnou. Problém v regionu chce řešit přímo s dopravcem. Za nedodržování smluvních podmínek s krajem hejtman Červíček nevyloučil uplatnění sankcí vůči dopravci. BusLine má od pondělí kvůli nedostatku řidičů problémy zajistit v Pardubickém kraji všechny spoje.

"Vadí mi každý neodjetý spoj, proto jsem svolal jednání. Budeme se bavit s dopravcem, proč neodjel těch 42 spojů, budeme se bavit také o sankcích, které jsou s tím spojené, pokud se to týká naší objednávky. Když nebude dopravce schopen splnit svoji povinnost, budeme případně hledat jiné řešení. Jde o mezikrajské spoje, které vyjíždějí směrem do našeho kraje. Podobný přístup nehodláme akceptovat," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS).

V Královéhradeckém kraji funguje veřejná autobusová doprava podle nových desetiletých smluv od jara 2021. V osmi oblastech si zajištění dopravy rozdělilo pět dopravců. Královéhradecký kraj je vybral v tendru, který trval od října 2018 do ledna 2020. Hodnota tendru byla 7,7 miliardy korun a šlo tak o největší zakázku v historii kraje.

Tři z osmi oblastí v tendru vyhrála společnost BusLine KHK, tři má i sdružení firem Transdev Morava a Audis Bus. Zbylé dvě obsluhují sdružení společností CDS Náchod a P-Transport a sama CDS Náchod. Rozsah výkonu dopravy kraj stanovil na 18,4 milionu kilometrů ročně.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto BusLine

Štítky ČR, správa, automobilová, firmy, BusLine, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.