čtvrtek 26. května 2022 Filip

V Hradci Králové dnes začíná fungovat asistenční centrum pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny

Královéhradecký kraj společně s hasiči a policií zprovoznili krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Centrum má fungovat od 1. března a v provozu bude 24 hodin denně. Sloužit bude primárně pro uprchlíky z války zasažené Ukrajiny.

Jedním z hlavních úkolů centra bude rozmístění lidí z Ukrajiny do jednotlivých ubytovacích zařízení. „Ze své profesní praxe vím, jak důležité je systémové řízení při jakékoliv krizové situaci. Po prvotních spontánních reakcích široké veřejnosti, za které všem děkuji, je nyní potřeba přistoupit k systémové kooperaci a informace transformovat do prostředí jednotlivých krajů a možností každého z nich,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS).  

Do systému asistenčního centra jsou zapojené složky IZS, Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra České republiky, Všeobecná zdravotní pojišťovna a celá řada dobrovolníků z řad českých občanů. Kromě koordinace ubytování bude centrum poskytovat plné služby a pomoc s administrativou.  

„Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje je připraven zapojit se především do systému organizace humanitární pomoci v regionu. Jako shromaždiště jsme vytipovali i prostory v našich areálech, které mohou být pro tyto účely využity,“ sdělil ředitel krajských hasičů David Pouč. Krajská asistenční pomoc Ukrajině se nachází v Hradci Králové. 

Ohodnoť článek

Štítky Ukrajina, uprchlík, Královéhradecký, kraj, pomoc, asistence, centrum, rozdělení, ubytování, solidarita, Rusko, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.