neděle 12. července 2020 Bořek

ŘSD vyhlásilo nové výběrové řízení na stavbu dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy

, aktualizováno 27. srpna 2018, 13:49

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyhlásilo nové výběrové řízení na stavbu dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy. Cílem prý je zahájení výstavby na jaře 2019, tak aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.

Původní výběrové řízení bylo v červenci zrušeno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. ŘSD rozhodnutí Úřadu prý respektuje, nicméně s ním nesouhlasí a hodlá proti němu podat žalobu. Aby nedošlo k výraznějšímu časovému skluzu výstavby tohoto důležitého úseku dálnice D35, připravilo ŘSD novou veřejnou soutěž. 

Zadávací řízení bylo zahájeno 20. srpna odesláním oznámení o zahájení veřejné zakázky do Věstníku veřejných zakázek a Úředního věstníku EU. Otevírání nabídek lze očekávat 29. srpna Všechny zákonem předepsané kroky tendru chce ŘSD ČR projít tak, aby stavbu bylo možno začít realizovat hned se začátkem stavební sezóny 2019.

„Ředitelství silnic a dálnic v mezičase mimo jiné dokončí záchranný archeologický výzkum, což umožní zkrátit původní lhůty výstavby o 12 měsíců oproti zrušené soutěži a tím minimalizovat časové ztráty, abychom mohli úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy zprovoznit současně se sousedním úsekem Časy – Ostrov, což by znamenalo dohromady více než 27 kilometrů“, řekl k novému výběrovému řízení generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky dálnice, D35, výběrové řízení, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.