pátek 21. ledna 2022 Běla

V Safari Parku se narodila jedna z nejmenších antilop, kterou můžeme v zahradách vidět. Jmenuje se Kaja

Dvě pozoruhodná mláďata. I tak by se dal popsat nejnovější přírůstek Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Jde o nejmenší z antilop, které mohou lidé v zoologických zahradách vidět. Konkrétně pak o miniaturní samici africké antilopy dikdik Kirkův a samici chocholatky červené.

Chocholatka červená váží něco kolem jednoho kilogramu. Ačkoliv malá Kaja vyrůstá po boku matky, ošetřovatelé je krmí umělou stravou. „Nejsme si jisti, že pije – ve stáji jsme proto instalovali kameru, která chování dvojice sleduje,“ říká zoolog Luděk Čulík.  

Kaja se narodila 26. prosince jako teprve druhé mládě v historii chovu ve Dvoře Králové i v rámci celé České a Slovenské republiky. Úplně první přírůstek tohoto druhu se narodil v létě 2020 stejné matce. Zoologická zahrada ve Dvoře Králové si za něj vysloužila cenu Bílý slon za nejvýznamnější odchovek mezi savci v českých a slovenských zoo. Jiný je pouze otec.  

„Narození chocholatky je v zoologických zahradách mimořádná událost – podle světové databáze ZIMS přišlo v uplynulém roce na svět pouze 12 těchto pozoruhodných antilopek,“ říká mluvčí zahrady Michal Šťastný.  

Velkým úspěchem je i antilopa dikdik Kirkův. Ta se narodila už v červnu loňského roku. Dvorský safari park je první, kdo v rámci Česka a Slovenska dikdiky množil. V chovu ale nastala pauza dlouhá šest let. 

Rodiče malého dikdika, u kterého kontrola taktéž čerstvě potvrdila samičí pohlaví, jsou opět Debra a Landi. „Malé samici říkáme Doris a odchov probíhá zatím bez problémů. Jak ukázala kontrola, je mládě zdravé a vitální,“ doplňuje vrchní ošetřovatelka Monika Darvašová

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Safari Park, mládě, antilopa, Kaja, přírůstek, Zoo, Dvůr Králové nad Labem, nejmenší, kuriozita, foto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.