pátek 21. ledna 2022 Běla

Hradečtí strážníci darovali krev. Chtějí tak motivovat veřejnost a pomoct nemocnici

Heslu Pomáhat a chránit včera dostáli hradečtí strážníci. Celkem 16 policistů přišlo darovat krev do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Sedm z nich byli prvodárci. Policisté tím chtějí motivovat veřejnost k dárcovství a zároveň pomoct nemocnici se zásobami krve, kterých podle slov lékařů není nikdy dost.

Nedostatek krve v nemocnicích je celorepublikový problém. Své zásoby se snaží rozšiřovat taky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Včera se jí s tím rozhodlo pomoct hned 16 strážníků městské policie v Hradci Králové. Sedm z nich darovalo krev úplně poprvé. Akce má za cíl motivovat ke stejnému kroku i veřejnost.

Městská policie v Hradci Králové má ve svých řadách spoustu strážníků, kteří jsou pravidelnými dárci krve, za což byli i oceněni plaketou doktora Jánského. Ve skupince, která darovala krev včera, je ale polovina střižníků, kteří jsou prvodárci. Chceme touto cestou motivovat k pravidelnému dárcovství a pomoct nemocnici s nedostatkem krve, „řekla tisková mluvčí MP Hradec Králové Eva Kněžourová.

Aktivitu policistů ocenili i samotní lékaři. Podle nich totiž dárců krve nikdy není dost. „Snažíme se budovat širokou základnu dárců, abychom v případě akutní vzniklé větší potřeby měli v portfoliu možnost výběru,“ uvedla Renata Kleinová z transfuzní oddělení Fakultní nemocnice HK.

Pokud o darování krve uvažuje kdokoli z řad veřejnosti, může se informovat na stránkách www.fnhk.cz/transf

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, Hradec Králové, policie, strážníci, dárci krve, Fakultní nemocnice, transfuzní oddělení, dobrovolníci, krev, odběr, zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.