pátek 21. ledna 2022 Běla

Trutnov se snaží přesvědčit lidi k očkování. Spouští očkovací maraton v UFFU

Podle řady oborníků i veřejnosti státní očkovací kampaň nefunguje. Řada měst proto přistupuje k vlastní strategii. Například Trutnov připravil očkovací maraton. Zdravotníci budou 50 hodin nepřetržitě očkovat dobrovolníky, kteří přijdou do společenského centra UFFO.

„Naším hlavním cílem je naočkovat jak všechny zájemce o třetí dávku v regionu, tak získat i několik nových, zatím nerozhodnutých zájemců o první dávku. Předpokládáme, že bychom mohli naočkovat přibližně 1,5 tisíc lidí. Zájem veřejnosti v regionu je totiž aktuálně vysoký,“ řekl k akci ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka

Očkovací maraton se bude konat během třetího adventního víkendu. Tedy ve dnech od 10. do 12. prosince. Pořadatelem akce je radnice společně s mobilním očkovacím týmem místní nemocnice a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Očkovat se mohou přijít všichni registrovaní i neregistrovaní zájemci o první nebo třetí dávku vakcíny.  

Podle vyjádření města se bude očkovat bez přestávky. „Pro všechny, kteří si k očkování zvolí čas mezi 20:00 a 6:00, je připraven malý dárek,“ říká mluvčí radnice v Trutnově Michaela Dědková. Podle její slov nebudou zájemci, kteří přijdou v noci na sobotu nebo neděli na vakcínu čekat. 

„Silně vnímáme požadavky velkého množství zájemců o třetí dávku očkování a jsme rádi, že můžeme přispět k urychlení celého procesu,“ řekl místostarosta města Tomáš Eichler (Piráti). Na jaře letošního roku bylo společenské centrum UFFO v Trutnově přestavěno na provizorní testovací centrum.  

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky UFFO, Trutnov, očkování, očkovací, maraton, vakcína, COVID-19, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.