Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Řemeslníkům, kteří přišli o tržby kvůli zrušeným trhům, pomůže kraj

Královéhradecká kraj se rozhodl pomoct řemeslníkům, kteří kvůli zrušeným adventním trhům přišli o velký odbyt svého zboží. Jak už jsme vás na Hradecké Drbně informovali, pro některé řemeslníky by to druhý rok za sebou mohlo být i likvidační. Kraj proto vyzval své organizace, aby si u nich objednali zboží. V regionu jde téměř o 80 řemeslníků.

Vládní nařízení, které kvůli současné epidemické situaci zakázalo adventní trhy, jen pár dní před jejich začátkem, způsobilo mnohým řemeslníkům vážné komplikace. Stejně jako loni nemohli ani letos prodávat své výrobky, které často tvoří právě z velké části pro předvánoční trhy. Jak upozornil ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové Petr Grulich, tyto kroky vedou k likvidaci tradičních řemesel a malých rodinných podniků. Odeslala proto otevřený dopis ministrovi kultury Lubomíru Zaorálkovi, ve kterém kroky vlády kritizoval. 

Řemeslníci sčítají škody. Pro některé je opětovné zrušení trhů likvidační, upozorňuje ředitel hradeckého muzea

Královéhradecké Muzeum východních Čech sčítá škody spojené se zákazem konání adventních trhů i s předchozími restrikcemi. Řemeslníky, kteří jsou na prodeji před Vánoci existenčně závislí, hodlá podpořit alternativním online prodejem, tzv....

I letos se Muzeum rozhodlo podat pomocnou ruku a řemeslníkům nabídlo možnost prodávat své zboží přes muzejní e-shop. Následovala pomoc i ze strany kraje. „Máme možnost těmto lidem pomoci a zároveň zachovat tradiční řemeslné postupy a dovednosti našich předků," uvedla náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová (Východočeši).

Zájem o nákup výrobků projevilo i vedení kraje a krajský úřad."Podle mých informací je velký zájem o jejich produkty také mezi zaměstnanci krajského úřadu," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, trhy, advent, kompenzace, pomoc, krajský úřad, řemeslníci, řemesla, tradice, kultura, řemeslo, Drbna.cz, Petr Grulich, Muzeum východních Čech, Lubomír Zaorálek, Martin Červíček, Martina Berdychová, ODS, Východočeši

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.