pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Místo železniční vlečky nová silnice. V Náchodě má ulevit od přetížené dopravy

V centru dvacetitisícového Náchoda vznikla nová silnice na místě bývalé železniční vlečky do místní teplárny. Komunikace propojila Kladskou a Borskou ulici. Měla by ulevit dopravě v centru a zjednodušit cestu řidičům jedoucím ve směru od Hronova na Červený Kostelec a na náchodské sídliště Plhov.

Silnice, která město přišla na 17,1 milionu korun, je prodloužením stávající Tkalcovské ulice. Komunikace je jednosměrná ve směru z Kladské ulice. Pokud ji řidiči využijí, nebudou muset jezdit až na auty přetížený kruhový objezd u autobusového nádraží.

Na silnici také stavbaři postavili parkovací pruh s 29 místy a stezku pro chodce a cyklisty. Pro cyklisty bude díky tomu provoz v Tkalcovské ulici obousměrný. Součástí stavby byla i dešťová kanalizace a veřejné osvětlení. Stavba trvala od letošního června a její součástí byly i rekonstrukce teplovodu a přeložka plynovodu.

Po železniční vlečce se v minulosti vozilo uhlí do teplárny. V minulých letech teplárna investicí přes čtvrt miliardy korun přešla na vytápění plynem a vlečka tak ztratila smysl.

Náchod leží na hlavní tranzitní silnici I/33 z Hradce Králové do Polska a město je často zahlceno kolonami aut a kamionů. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) připravuje stavbu obchvatu Náchoda za odhadovaných 3,1 miliardy korun bez DPH. Stát již vykupuje pozemky. Stavební povolení by ŘSD mohlo získat v roce 2022, samotná stavba by mohla začít o rok později.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto město Náchod

Štítky ČR, silnice, stavby, správa, Náchod, doprava, vlečka, železnice, koleje, stavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.