Ne 23. 8. 2026Sandra
Zprávy

Radní kraje vybrali kulturní akce, které v příštím roce podpoří částkou přes pět milionů korun

DDarina Bednářová2 minuty čtení27. 11. 2021, 14:30
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Královéhradecký kraj

Radní Královéhradeckého kraje vybrali z 31 žádostí celkem 22 akcí, které v příštím roce finančně podpoří. Projekty usilovaly o udělení trvalé záštity na období let 2022 až 2025. Vybrané návrhy si mezi sebe rozdělí částku přes pět milionů korun.

Dotaci dostane i osm nových návrhů. Mezi ty patří například festival Jičín město pohádky nebo Broumovské diskuze. "Tyto kulturně-společenské události splnily potřebná kritéria a získaly tak své místo mezi již tradičními kulturními akcemi. Radní jim trvalou záštitou vyjadřují plnou podporu za mimořádnou kulturní práci pro region,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za kulturu.

Akce, které žádají o podporu, musí splňovat celou řadu kritérií, aby se vůbec mohly o záštitu ucházet. Například musí fungovat minimálně pět let a být dlouholetou součástí kultury regionu. „Mezi nová kritéria, která odráží dynamiku doby a neměla by být opomíjena, patří například zapojování mladých lidí do projektů nebo třeba podpora kulturních aktivit a projektů s inovativním, experimentálním a interdisciplinárním obsahem,“ doplnila Berdychová.

Žádosti hodnotila skupina složená ze zástupců odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu a externích konzultantů. 

Dvaadvacet vybraných akcí, které obdržely trvalou záštitu Rady Královéhradeckého kraje na období 2022–2025, bude žádat o finanční podporu. Tu poté získají na celé období a mohou se naplno soustředit na rozvoj kvalitního programu. Pro rok 2022 se žádosti uzavřou v průběhu prosince letošního roku. Celková částka na kulturní akce s trvalou záštitou pro rok 2022 je 5,2 milionu korun.

Seznam kulturních akcí s trvalou záštitou Rady KHK na období 2022–2025:

• OAP REGIONY – Mezinárodní divadelní festival

• Rock for People

• Cirk-UFF

• Jiráskův Hronov

• REGIONY – Mezinárodní divadelní festival

• Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec

• Festival Jičín – město pohádky

• Jazz jde městem

• Mezinárodní horolezecký filmový festival

• THEATRUM KUKS Multižánrový festival barokního a barokem inspirovaného umění

• Jazzinec – mezinárodní jazzový festival

• Festival Za poklady Broumovska

• Výročí bitvy u Hradce Králové – Königgrätz 1866

• Open-Air Police Symphony Orchestra

• Sborové slavnosti Czech Choir Festival Hradec Králové

• Broumovské diskuse

• Hořice JazzNights

• Mezinárodní setkání krajkářek a Krajkářské slavnosti

• Hudební fórum Hradec Králové

• Festival F. L. Věka

• Šrámkova Sobotka

• Svátky skla – Tavení skla dřevem

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po deseti letech čekání začne zítra v Teplických skalách stavba nového infocentraZprávy

Po deseti letech čekání začne zítra v Teplických skalách stavba nového infocentra

U vstupu do Teplických skal začne po letech příprav vyrůstat nové návštěvnické centrum. Moderní zázemí za více než 31 milionů korun má turistům nabídnout pohodlnější servis, informace, občerstvení i lepší podmínky pro návštěvu jedné z nejvyhledávanějších přírodních lokalit v regionu.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook