čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Myslivcům začaly hony. Policistům hon na myslivce. Kontroly na Chlumu proběhly bez problémů

Každoroční sezóna podzimních a zimních honů je tady. Společné myslivecké lovy jsou obdobím, kdy do terénu na kontrolu vyráží i policisté Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Královéhradeckého kraje. Ti dohlíží především na bezpečnost při zacházení s loveckými zbraněmi. O víkendu zkontrolovali hon Mysliveckého spolku Na Bojišti Chlum. Neshledali žádné pochybení.

Součástí takových kontrol je i provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u všech lovců i honců. „Policisté při kontrole věnují pozornost i předepsaným dokladům a technickému stavu zbraní, připraveni jsou i na případnou zkoušku užívání omamných a psychotropních látek“, sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová

Pokud by policisté zjistili, že je někdo z kontrolovaných na honu pod vlivem alkoholických nápojů, hrozí mu za přestupek ve správním řízení pokuta do 50 tisíc korun, přičemž policisté mohou zadržet zbraň. Při opakovaném spáchání přestupku může myslivec přijít o zbrojní průkaz. To ale nebyl případ nikoho z kontrolovaných myslivců Mysliveckého spolku Na Bojišti Chlum. „Jak bývá u myslivců tohoto spolku dobrým zvykem, i tentokrát bylo všechno v pořádku“, dodala Kormošová. 

Myslivci musí při kontrolách předložit i řadu dokumentů. Například zbrojní průkaz, průkaz ke zbrani a zbraň, u které policisté zkontrolují její technický stav a výrobní číslo, zapsané v průkazu ke zbrani. Další povinností myslivců je mít u sebe doklad o zaplacení pojištění a samozřejmě platný lovecký lístek. 

Pokud je všechno v pořádku, což na Chlumu bylo, může zaznít: „Lovu zdar!“
V roce 2019 jsme v Královéhradeckém kraji provedli 42 kontrol honů, loni jich bylo 17 a letos zatím od začátku listopadu pouze šest.  Ani při jedné z kontrol policisté nezjistili žádný přestupek na úseku zbraní, ani požití alkoholu“, dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Královéhradecký kraj, myslivec, hon, kontrola, policie, zbraň, alkohol, spolek, Chlum, Iva Kormošová, pokuta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.