úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Trutnovská radnice ocenila paralympioniky. Rodáci Musilová a Kisý přivezli dvě stříbra a bronz

Šárka Musilová a Aleš Kisý – rodáci z Trutnova a dva hendikepovaní sportovci, kteří se umístili na medailových pozicích XVI. letních paralympijských hrách Tokio 2020. Za jejich výkony v lukostřelbě a hodu koulí dostali ocenění od vedení města Trutnov.

Šárka Musilová vybojovala hned dvě stříbrné medaile v lukostřelbě. První v kategorii jednotlivců, druhou pak ve smíšených dvojicích s Davidem Drahonínským. Naopak Aleš Kisý bodoval ve vrhu koulí. Z Japonska dovezl bronzovou medaili.  

„Takovéto úspěchy potvrdily, že se Šárce i Alešovi jejich úsilí a energie vložená do přípravy vyplatila. Oba jsou příkladem nejen pro handicapované sportovce, ale pro všechny, že i sen o olympijské medaili si je možné pílí a tvrdou prací splnit,“ říká starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). Sportovci byli oceněni ve středu odpoledne v Galerii UFFO. Kromě ocenění převzali i finanční odměnu.  

XVI. letních paralympijských her v Tokiu se na přelomu srpna a září účastnilo celkem 539 sportovců v 22 sportech. Paralympionici poměřili své síly v lukostřelbě, atletice, cyklistice, jezdectví, fotbalu, veslování, střelbě nebo například basketbalu.  

Česká republika se umístila na pomyslném 44. místě ze 163 zemí. Získala celkem osm medailí. Dvě zlata, tři stříbra a tři bronzové medaile. Na prvních třech místech se umístila Čína, Spojené království a USA. První Čína získala celkem 207 medailí.  

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Trutnov

Štítky Trutnov, ocenění, sport, paralympiáda, Šárka Musilová, Aleš Kisý, lukostřelba, hod, koulí, UFFO, letní, hry, Tokio

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.