čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Na farmě policisté našli 70 mrtvých zvířat v rozkladu. Z týrání jsou obvinění dva lidé

Na Náchodsku policisté objevili 70 uhynulých zvířat v různém stádiu rozkladu. Šlo o prasata a ovce. Z týrání zvířat kriminalisté podezírají společnost, která se o ně měla starat. Ta patří jednapadesátiletému muži a osmaosmdesátileté ženě.

Vyšetřovatelé společně se Státní veterinární správou dostali tip, že na farmě na Náchodsku je v chlívech několik desítek mrtvých zvířat. Otřesný pohled na rozkládající se těla všechny šokoval. „Přesná míra zavinění a okolnosti případu jsou nyní předmětem dalšího šetření náchodských kriminalistů. Za týrání zvířat pachatelům hrozí až šest let vězení“, dodala policejní mluvčí Lucie Konečná

Sazba je v porovnání s jinými případy týrání zvířat vysoká vzhledem k rozsahu. Například v létě královéhradecká kriminálka řešila mladého muže, který nechal svoji fenku stafordského křížence nejméně tři týdny zavřenou v bytě bez přísunu jídla a tekutin.  

„Díky poskytnuté zdravotní péči pes naštěstí přežil“, řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Muž, který se o psa řádně nestaral následně taky čelil obvinění z týrání zvířat. „Jelikož psa muž týral trýznivým způsobem, hrozí mu v případě prokázání viny trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ řekla mluvčí. 

Za násilí na zvířatech mohou padat přísnější tresty díky novele zákona, kterou poslanci schválili v létě roku 2020. Zvýšením trestů se Česko zařadilo mezi země s nejpřísnějšími postihy za tyto trestné činy. 

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Náchodsko, týrání zvířat, trestný čin, farma, hospodářství, pachatel, vězení, policie, veterina, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.