pondělí 18. října 2021 Lukáš

Jičín bude mít nový park. Jeho kompletní příprava potrvá přes dva roky

V rámci postupné revitalizace sídliště Husova v Jičíně vznikne i zbrusu nový park. Jeho příprava začne ještě letos a kompletně dokončený by měl být do roku 2023. Nová klidová zóna vznikne přímo na náměstí Václava Čtvrtka.

Výstavba parku skončí v roce 2022 a poté už ho bude možné využívat. Následovat bude 1,5 roku trvající následná péče,“ řekl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Vedení města už vybralo společnost, která se o nový park postará. Za bezmála 687 milionů korun ho zrealizuje firma Zahradní svět z Čejkovic. Peníze na nový park Jičín získal z Operačního programu Životního prostředí. 

Podle radnice vznikne přímo v centru sídliště místo pro procházky a trávení volného času. Jelikož je místo v současné době neudržováno, je složité a obtížné tudy projít. 

Vznik nového parku je součástí velké revitalizace sídliště Husova, která má celkem deset etap. Původně měl park vzniknout až v osmé. Ale díky úspěšnému čerpání peněz z dotací je možné ho začít stavět dřív. Vznikla tak samostatná etapa věnovaná pouze tomuto parku. 

„V loňském roce skončila etapa s číslem pět. Město realizuje jednotlivé etapy za pomoci dotací ze Státního fondu rozvoje bydlení – programu Regenerace sídlišť,“ dodal Jireš

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky park, sídliště, Jičín, revitalizace, dotace, Václav Čtvrtek, náměstí, Husova, relax, odpočinek, stavba, společnost, firma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.