neděle 26. září 2021 Andrea

Hasičský sbor uspořádal sbírku na zesnulého kolegu. Peníze chtějí věnovat jeho rodině

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje se loučí se svým kolegou nadpraporčíkem Jiřím Vanišem. Hasičem byl 21 let a naposledy sloužil v Rychnově nad Kněžnou. Nečekaně odešel na začátku května. Jeho kolegové nyní uspořádali sbírku pro jeho rodinu.

Jiří Vaniš sloužil u profesionálních hasičů od roku 2000, kdy byl přijat na centrální stanici v Hradci Králové. Díky svým zkušenostem a nasazení se mohl časem stát hasičem – strojníkem. O sedm let později začal sloužit na požární stanici v Rychnově nad Kněžnou. Zde sloužil až do roku 2019, kdy byl převelen na pozici technika technické služby. 

„Jirka byl hasičem velmi klidným, rozumným, rozvážným a s velkým srdcem. Pomáhat druhým nebylo pouze jeho povoláním, ale byl připraven a neváhal podat pomocnou ruku i kdykoliv mimo službu,“ popisují svého kamaráda jeho kolegové. Podle jejich slov byl nejenom skvělým hasičem, ale i kamarádem a parťákem. Své kolegy Jiří velice často označoval za svojí druhou rodinu.  

Kolegové a kamarádi hasičského sboru nyní uspořádali sbírku pro jeho rodinu. Na transparentní účet vedený u České spořitelny lidi poslali přes 7,5 tisíc korun. Jeho kolegové však věří, že se podaří vybrat daleko víc. Sbírka potrvá až do 30. listopadu letošního roku.  

Peníze lze posílat na transparentní účet: 6013157389/0800 

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky sbírka, účet, transparentní, smrt, pozůstalost, rodina, HZS, Královéhradecký, kraj, Rychnov nad Kněžnou, pomoc, finance

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.