pondělí 26. července 2021 Anna

Parta migrantů na Hradecku vyskákala z kamionu a dala se na útěk. Před policií se schovala v poli a křoví

Zhruba půl hodiny trvalo policii s psovodem najít partu migrantů, kteří vyskákali z kamionu v Černožicích. Na skupinku upozornil náhodný svědek. Ten popsal, že se dali směrem ke stavbě nové dálnice. Část se během pronásledování ukryla v křoví, další pak v obilí.

„Po příjezdu na místo začalo pátrání. Po pár minutách se podařilo najít první skupinu. Schovaná byla v Holohlavech u potůčku v křoví,“ řekla mluvčí Iva Kormošová. Netrvalo příliš dlouho a policie našla i zbytek původní party. Ta byla o další dva kilometry dál v poli. Jelikož nikdo ze zadržených nepředložil žádný doklad ani povolení k pobytu, skončili v rukou cizinecké policie.  

Jednalo se o tři nezletilé děti, dva mladistvé a jednoho dospělého cizince pocházejícího z asijského státu. Někteří z nich mají zažádáno o azyl v Rumunsku. Dospělý muž musí opustit Českou republiku. Děti se přesunou do záchytného zařízení pro cizince a odtud se vrátí zpět do Rumunska.  

Všichni byli podrobeni testu na přítomnost onemocnění COVID-19. Ve všech případech vyšel test s negativním výsledkem. „Po řidiči kamionu, z kterého cizinci vyskákali, ve spolupráci s polskými kolegy pátráme,“ dodala mluvčí.  

Zatčení party migrantů na Hradecku | foto: Policie ČR

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie, ČR, Hradec Králové, migrant, parta, zatčení, pátrání, cizinec, doklady, psovod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.