čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Skiareály na východě Čech už zasněžují

Skiareál Špindlerův mlýn, Ski Máchovka Nová Paka, Ski Centrum Říčky nebo Deštné – tady všude jsou už sněžná děla v plném provozu. Jak přesně ale bude letošní lyžařská sezona vypadat, je kvůli pandemii koronaviru zatím nejisté.

Chladné počasí nahrává lyžařským střediskům a řada z nich už zahájila zasněžování svahů. Například Skiareál Špindlerův Mlýn chce sezonu zahájit už 12. prosince. V brzké době by rádi zahájili provoz i ve  Ski Centru Říčky, které návštěvníkům letos nabídne novou moderní šestisedačkovou lanovku. Jaký ale bude skutečný termín pro otevření středisek momentálně nejvíc závisí na vývoji pandemie a vládních opatřeních.    

Na nestandardní sezonu se střediska snaží předem připravit. „Máme pro letošní rok zpracovaný Plán připravenosti a Semafor bezpečnostních a hygienických opatření, která na horách budou platit. Tato opatření zároveň konzultujeme s hygieniky z ministerstva zdravotnictví. Přestože je pobyt na horách bezpečný, chceme poprosit i samotné návštěvníky, aby tato opatření dodržovali a nezapomínali na osobní odpovědnost. Naše zdraví leží v rukou všech,“ říká Kateřina Neumannová, prezidentka Asociace horských středisek. Zajištění hygienických opatření bude skiareály stát miliony korun, jedno středisko tak jenom v zimě investuje několik set tisíc korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FB Ski centrum Říčky v Orlických horách

Štítky zasněžování, lyžování, Orlické hory, Krkonoše

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.