pátek 21. ledna 2022 Běla

Trutnovská nemocnice bude mít nový urgentní příjem. Jen projektová dokumentace vyjde na čtyři miliony

Nemocnice v Trutnově bude mít nový čtyřpatrový urgentní příjem. Vedení Královéhradeckého kraje vybralo společnost, která za 4,2 milionu korun zpracuje projektovou dokumentaci. Nový příjem má přímo navázat na jednotky ARO a JIP.

„Tyto tři obory jsou v podstatě nezbytnou složkou každé nemocnice a v případě trutnovské nemocnice je zapotřebí vybudovat odpovídající podmínky pro personál poskytující zdravotní péči při léčbě urgentních případů,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Zdeněk Fink (HDK).  

Podle jeho slov hejtmanství počítá s celkovou částkou zhruba 150 milionu korun. Nová budova bude mít čtyři patra. V tom posledním vznikne speciální tubus, který budovu napojí na pavilony C a B.  

Nejde o jedinou investiční akci Královéhradeckého kraje do Oblastní nemocnice Trutnov. „V současnosti zde probíhá rekonstrukce dvou pater pavilonu A, kde se poskytuje lékařskou péči plicní, kožní, oční a ORL oddělení. Tato rekonstrukce za téměř 16,5 milionu korun by měla být kompletně hotová na konci letošního roku,“ říká náměstek Pavel Bulíček (Piráti). 

Po dokončení rekonstrukce takzvaného áčka přijde na řadu stavba laboratoří a transfuzního oddělení. Tato část vyjde krajskou kasu na 183 milionu korun. Hotovo má být v polovině roku 2023. 

Oblastní nemocnice Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v několika oborech. Pro pacienty je k dispozici celkem 300 akutních lůžek. Do spádové oblasti nemocnice se počítá zhruba 160 tisíc obyvatel Královéhradeckého kraje. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZHKHK | Zdroj ZHKHK

Štítky nemocnice, Trutnov, urgentní, příjem, stavba, rekonstrukce, investice, Královéhradecký, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.