čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Žáci ve Dvoře Králové se netradičně učili v kamionu

Na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem zavítal kamion s pojízdnou učebnou techniky. V té si žáci a studenti mohli vyzkoušet práci s jinak těžko dostupnými moderními výrobními stroji a přístroji – s laserovou řezačkou, delta 3D tiskárnou, řezacím plotterem a termolisem, elektronovým mikroskopem nebo robotickým ramenem.

Netradiční výuku za pomoci zkušených lektorů si vyzkoušeli žáci základních a středních škol ve Dvoře Králové nad Labem, kam včera dorazil kamion FabLab Experience s Pojízdnou učebnou techniky.

„Možnost využít tento kamion v rámci výuky jsme dostali od Národního pedagogického institutu a nabídku jsme se rozhodli využít hlavně kvůli žákům devátých tříd, které čeká volba budoucího povolání a s tím spojené rozhodnutí, kam zamíří na střední školu," vysvětlila Šárka Šantrochová, ředitelka Základní školy Strž.

Kamion měl původně stát před základní školou ve Strži, ale s ohledem na prostor, který potřebuje, škola nakonec akci přesunula na náměstí. Kromě dopoledního programu pro žáky byl v kamionu odpoledne i workshop pro pedagogy.

„Rozvoj polytechnické výuky podporuje aktivně také město Dvůr Králové nad Labem. Před dvěma lety nechalo ve spolupráci s královédvorskými základními školami, Střední průmyslovou školou a střední odbornou školou Dvůr Králové nad Labem a MAS Královédvorsko vybudovat v prostorách SPOŠ na nábřeží Jiřího Wolkera sdílené učebny robotiky a informatiky,“ říká mluvčí města Miroslava Kameníková. V nových učebnách se učí hlavně žáci nejvyšších ročníků.

„Zatímco práci s 3D tiskárnou nebo laserovou řezačkou si mohou žáci vyzkoušet i ve sdílené robotické učebně, v kamionu pro ně určitě bude novinkou práce s elektronovým mikroskopem nebo robotickým ramenem,“ dodává mluvčí.

Ohodnoť článek

Štítky výuka, kamion, Dvůr Králové nad Labem, informatika, FabLab Experience

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.