pátek 17. září 2021 Naděžda

Ohrožoval manželku nožem, skončil ve vazbě

Policisté na Trutnovsku zadrželi osmatřicetiletého muže, který pod vlivem alkoholu ohrožoval svou manželku nožem a vyhrožoval jí zabitím. Muž byl už v minulosti souzený za týrání svěřené osoby nebo pokus o ublížení na zdraví. Teď mu hrozí až tři roky ve vězení.

K hádce mezi manžely došlo v Žacléři ve Vězeňské ulici. „Muž pod vlivem alkoholu v místě bydliště vyhrožoval s nožem v ruce své manželce zabitím. Dále mezi nimi mělo dojít i k fyzickému napadení, přičemž žena utrpěla poranění oka,“ popsala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muž nakonec skončil ve vazbě, policisté ho obvinili z nebezpečného vyhrožování. Dotyčný byl navíc už minulosti odsouzený za ohrožení pod vlivem návykové látky, týrání svěřené osoby a pokus ublížení na zdraví. Za to mu soudce uložil souhrnný trest 1,5 roku podmíněně se zkušební dobou do března 2024. „Dále mu soudce uložil povinnost zdržet se požívání alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek a podrobit se léčení na závislosti, což však do současné doby neučinil,“ dodává mluvčí.

V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Ohodnoť článek

Štítky policie, násilí, nůž, vyhrožování, alkohol, vazba, Žacléř

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.