pondělí 26. července 2021 Anna

S nožem v ruce požadoval po obsluze alkohol, soudce ho propustil na svobodu

Městští policisté v Trutnově dopadli muže, který v posledních měsících opakovaně kradl alkohol a cigarety a kvůli stejnému zboží dokonce koncem května přepadl benzinovou stanici. Soudce ale neakceptoval návrh policie na vzetí obviněného do vazby, proto je muž opět na svobodě.

Ve středu v noci strážníci Městské policie z Trutnova zadrželi krátce po činu podezřelého čtyřiačtyřicetiletého muže, který utíkal z trutnovské prodejny s kradeným zbožím.

Ukázalo se, že k podobným krádežím se muž od května letošního roku uchýlil už třikrát. „Násilím vniknul ve třech případech do trutnovských prodejen, ze kterých vždy odcizil alkohol, potraviny a cigarety. Svým protiprávním jednáním způsobil škodu ve výši přesahující 29 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Koncem května se muž dokonce dopustil loupeže, s nožem v ruce požadoval po obsluze benzínové čerpací stanice v Trutnově opět alkohol. „Naštěstí nedošlo k použití zbraně a lupič ihned po činu z místa odešel,“ dodává mluvčí.

Muž je nyní trestně stíhaný pro podezření ze spáchání loupeže, krádeže a poškození cizí věci. Policisté zjistili, že obviněný je závislý na alkoholu, bez domova a finančních příjmů.

„Policejní komisař proto k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově neakceptoval a muž je stíhán na svobodě,“ uvedla k případu Šárka Pižlová.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky alkohol, cigarety, krádež, loupež, Trutnov, policie, vazba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

Rád bych potkal pana soudce,mám takovou pěknou sukovici po dědovi a chtěl bych ji vyzkoušet.Děda tvrdil,že je kouzelná.

úterý, 20. července 2021, 00:37

Luděk Vozník

Další z řady kvalitních a neúplatných chlapcú v taláru ze kterých má bývalý soudruh z ÚS radost.

neděle, 18. července 2021, 18:11

Petr Černěk

Skvělá práce, pane soudce, fakt že jo! To budou mít zaměstnanci benzinek (a všichni ostatní) opravdu "radost" že toho zmetka budou potkávat dál!

neděle, 18. července 2021, 17:18

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.