neděle 26. září 2021 Andrea

Pomohl řidiči z příkopu, on ho místo poděkování srazil autem a ujel. Měl tři a půl promile

Řidič pod vlivem alkoholu nejprve sjel autem do příkopu, odkud mu pomohl kolem projíždějící řidič v autě Suzuki. Po vyproštění ale alkoholem omámený řidič svého zachránce srazil a od nehody ujel. Následně narazil ještě do reklamního poutače a dalšího auta na křižovatce.

Devětačtyřicetiletý muž v Mercedesu se v Rychnově nad Kněžnou snažil vyjet z místního hřbitova, místo toho ale skončil v příkopu. Toho si všiml projíždějící řidič v autě Suzuki Swift, který se rozhodl nešťastníkovi z příkopu pomoci.

„Bohužel poté, co jej vytáhl z příkopu, řidič Mercedesu opět nezvládl řízení a do vozidla i řidiče zezadu najel. Následně se rozhodl z místa nehody ujet, a přitom poškodil ještě pravý bok stojícího vozidla,“ popsala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Tím ale výčet nehod řidiče Mercedesu neskončil. Cestou narazil do reklamního poutače, a když přijížděl ke křižovatce, narazil do před ním stojícího Fiata Scudo, který posunul do prostoru křižovatky. Znovu se však rozhodl od nehody ujet.

Brzy ho však dostihli policisté, kteří mu naměřili 3,45 promile alkoholu v dechu. Řidiči teď proto za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.  

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky alkohol, nehoda, policie, Rychnov nad Kněžnou, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.