sobota 8. května 2021 Statní svátek

Policisté na Jičínsku řeší vážnou nehodu cyklistky pod vlivem

Policisté na Jičínsku řeší víkendovou nehodu opilé cyklistky na elektrokole. Žena se nejspíš nevěnovala řízení, vjela do protisměru a poté i s kolem spadla do silničního příkopu. Cyklistka skončila v péči lékařů.

Padesátiletá žena jela v sobotu večer od Rohoznice směrem na Jeníkov. „Podle prvotních informací se žena zřejmě plně nevěnovala řízení a vjela do protisměru, kde i s elektrokolem spadla do silničního příkopu. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že žena měla před jízdou pozřít alkohol, jelikož nebyla schopna s ohledem na svá zranění provést dechovou zkoušku, byl vyžádán odběr krve v nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.  Naštěstí měla žena na hlavě přilbu, přesto ale skončila v péči lékařů.

Policisté varují, že cyklisté, kteří se na jaře houfně vracejí do silničního provozu, jsou společně s chodci a motoristy nejohroženějšími účastníky silničního provozu. „Nejsou chráněni deformačními zónami, bezpečnostními pásy a dalšími prvky pasivní bezpečnosti, tak jako vozidla,“ vysvětluje mluvčí.  

Elektrokola využívají v čím dál větší míře zejména senioři nebo fyzicky méně zdatní jezdci. „Ovšem ani na elektrokole se rozhodně nevyplatí podceňovat bezpečnostní prvky, zejména pak cyklistickou přilbu, která dokáže ochránit hlavu jak mladých, tak i dříve narozených jezdců. Také je nutné naučit se tato kola bezpečně ovládat,“ varuje Konečná.

Na cyklisty policisté nahlíží stejně jako na ostatní řidiče – proto i cyklisté se musí plně věnovat řízení a nesmí v silničním provozu jezdit pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, alkohol, kolo, nehoda, Jičínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.