sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Technické služby v Jičíně mají plán zimní údržby. Některé rajóny byly přerozděleny

Plán zimní údržby v Jičíně na sezonu 2020/21, byl radou města schválen. Jde o dokument, kterým se řídí Technické služby města Jičína v průběhu chladného období roku. Vydává se každým rokem, aby se zajistila jeho aktuálnost. Technické služby se snaží vyjít vstříc připomínkám veřejnosti.

Plán údržby v letošní sezoně vychází z předešlých let. Jsou v něm ale novinky. Došlo k přerozdělení rajónů tak, aby v oblastech s úzkým průjezdem a ohledem na zaparkovaná auta, byla pokaždé nasazena technika s úzkou radlicí.

Týká se to části Husovy ulice mezi ulicemi Českých bratří a Fügnerova, ulice Kosmonautů od restaurace U Šuků k obchodu COOP nebo ulice Pod Koželuhy od křižovatky s ulicí Příční ke křižovatce s ulicí Sokolovská. Podobných lokalit je více.

V plánu zimní údržby se počítá i s dalšími novinkami

Nově se bude udržovat i chodník u nedávno vybudovaného podchodu u nové kruhové křižovatky v Robousích. V ulicích města bude více beden s posypovým materiálem. Celkem jich tu najdeme padesát osm. Hubálkova ulice bude udržována najímanou technikou bez chemického ošetření.  

Vozový park technických služeb byl rozšířen o nové vozidlo pro zimní údržbu, které je vybaveno sypačem. Nahradí v ulicích takzvanou multikáru. Pro údržbu místních komunikací jsou v současné době ve vozovém parku dva specializované sypače, které se dají použít i na prohrnování. Jsou zde i čtyři kolové traktory.

Pro údržbu chodníků mají technické služby k dispozici celkem šest traktůrků, respektive multicarů. Pro odklízení větší hmoty sněhu, poslouží i dva nakladače.

„I když pracovníci technických služeb mají zkušenosti a jsou připraveni řešit i sněhovou kalamitu, přijde-li bílá tma, pak není možné zajistit, aby všechny komunikace byly okamžitě odklizené,“ uvedl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Jičín, zimní údržba, plán, novinky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.