sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Na Jičínsku našli nevybuchlý dělostřelecký granát

U Chroustova na Jičínsku zasahovali policisté kvůli neznámému předmětu, který připomínal nevybuchlý granát. Pyrotechnik následně potvrdil, že se skutečně jedná o nebezpečnou výbušninu.

V neděli odpoledne policisté vyjížděli na okraj lesa u Chroustova kvůli nálezu předmětu, který už na první pohled připomínal dělostřelecký granát. „Policisté ihned uzavřeli nejbližší okolí a na místo byl okamžitě přivolán policejní pyrotechnik. Ten potvrdil, že se jedná o nevybuchlý dělostřelecký granát 82mm 0-832, který si na místě převzal a odvezl k likvidaci,“ popsala mluvčí policistů Lucie Konečná.

Policisté zároveň upozorňují, že pokud kdokoli najde střelnou zbraň, vojenskou munici nebo i jiné neznámé předměty, má jejich nález okamžitě nahlásit policii a hlavně – se jich v žádném případě nedotýkat. „Neodbornou manipulací by mohlo dojít k výbuchu, výstřelu a zranění. K ohledání a zneškodnění podezřelého předmětu je oprávněný jen policejní pyrotechnik,“ upozorňuje mluvčí a dodává, že když přivoláte policisty k podezřelé věci a pyrotechnik zjistí, že nic nebezpečného neobsahuje, žádný trest vám nehrozí.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky granát, Jičínsko, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ji Po

Vypadá to, že autorka neviděla v životě dělostřelecký granát. To, co je na obrázku je ruční granát.

pondělí, 9. listopadu 2020, 20:40

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.