Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Jičínsko

Silničáři pokračují ve stavbě nového kruhového objezdu u Hořic. Z obchvatu zbyl jen úzký pruh

Silničáři na obchvatu Hořic na Jičínsku staví nový kruhový objezd, který má ulehčit napojení na budoucí dálnici D35. V současné době zůstal ze silnice I/35 jen úzký pruh, na kterém se auta musí vyhýbat zrcátko na zrcátko.

Pilotní projekt nádob na zbytky jídla se rozjede na jičínských sídlištích

Rada města schválila pilotní projekt rozmístění speciálních nádob na rostlinný, biologicky rozložitelný odpad (bioodpad) na hlavních jičínských sídlištích. Tento krok představuje důležitý krok směrem k udržitelnosti a ekologickému zpracování...

Valdická brána v Jičíně bude mít nový plášť i ciferník

V Jičíně se chystá rekonstrukce Valdické brány. Rada města schválila cenovou nabídku na sestavení projektové dokumentace na obnovu vnějšího pláště, ochozu i ciferníku věžních hodin.

Lavičku Rumcajsovy rodiny v Jičíně koupí samotná radnice. Zaplatí za ni 300 tisíc korun

Radnice v Jičíně se rozhodla, že do svého vlastnictví odkoupí nedávno vyrobenou lavičku Rumcajsovy rodiny. Nabídka přišla přímo od jejích autorů, kteří za ni dostanou 300 tisíc korun. Město bude mít za úkol zabránit opotřebení lavičky, ale údržbu...

Kraj ocenil kardinála, šéfa charity i legendu Krkonoš

Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi dvaceti vyvolenými je kardinál Dominik Duka, šéf Oblastní charity Červený Kostelec Miroslav Wajsar a další osobnosti z oblasti sportu školství, vědy i umění.

Dostala smyk a náraz do stromu řidička Opelu u Máslojed nepřežila

Smrtelná nehoda se stala včera večer u Máslojed. Řidička tam dostala smyk, vjela do protisměru a narazila do stromu. Lékaři se ji pokusili zachránit, ale po transportu do hradecké nemocnice dneska nad ránem zemřela.

V Hořicích má vzniknout budova pro dětskou skupinku. Vejde se do ní 24 dětí

V Hořicích na Jičínsku vznikne prostor pro novou dětskou skupinu, do které se vejde až 24 dětí. Tu budou moci využívat rodiče, které mají děti ve věku od jednoho do tří let. Radnice věří, že se její služby podaří spustit v druhé polovině příštího...

Lístky na Spartu s Liverpoolem stály fanouška tisíce, na stadion se nedostal

Čtyřicetiletý fotbalový fanoušek naletěl na nabídku podvodníka, který prodával vstupenky na zápas Evropské ligy mezi Spartou a Liverpoolem. Podvedený přišel o šestnáct tisíc.

Mezi Chlumcem a Ostroměří nahradí vlaky téměř na měsíc autobusy

Komplikovanější teď bude cestování na železnici mezi Chlumcem nad Cidlinou a Ostroměří. Zítra tam začne vlaková výluka. Vlaky nahradí až do 10. května autobusy.

Benzín na krajských pumpách zdražil za týden téměř o korunu

Motorová paliva v Královéhradeckém kraji za minulý týden zdražila asi o 70 haléřů na litru. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v kraji prodává v průměru za 39,46 Kč, před týdnem byl o 71 haléřů levnější. O 69...

Jičínsko  |  Z kraje  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.