středa 21. dubna 2021 Alexandra

Hledaného muže, který se snažil policistům ujet na kole, „sundal“ z kola strážník městské policie

Policisté si v Hradci Králové během běžné hlídky všimli muže, po kterém je vyhlášeno pátrání. Muž zrovna projížděl na kradeném kole. Na výzvu policistů nereagoval, snažil se jim na kole ujet. Muže zastavil až strážník městské policie, který zrovna kontroloval parkování.

Při běžné hlídce si královéhradečtí policisté všimli muže, po kterém je vyhlášeno pátrání. Hledaný muž kolem projížděl na horském kole. Policisté se proto muže rozhodli zastavit a zkontrolovat, jenže ten na výzvu nereagoval, naopak – začal na kole rychle ujíždět. Toho si všimnul strážník městské policie, který uprchlíkovi zkřížil cestu a „sundal“ ho z kola.

„Strážník na místě prováděl kontrolu zaměřenou na parkování, když si všiml rychle ujíždějícího mladíka na jízdním kole, pronásledovaného hlídkou policie, nereagujícího na výzvu, rozhodl se proto použít k jeho zastavení donucovacích prostředků."  vysvětlila mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Později policisté navíc zjistili, že kolo, na kterém hledaný muž ujížděl, bylo od předešlého dne nahlášeno jako ukradené ze společných prostor jednoho z hradeckých domů.

Policisté případ dál vyšetřují.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, kolo, honička, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.