pátek 20. května 2022 Zbyšek

GALERIE: Na Benešovku se přeci jen vrhli dělníci! Ti ale opravili jen schodiště lávky, které byly v katastrofalním stavu

Technické služby Hradec Králové dokončily další etapu opravných prací vybraných konstrukcí na třídě Edvarda Beneše, která probíhala od června do října letošního roku. Nicméně velká rekonstrukce největšího sídliště v Hradci se teprve chystá, začít by se mělo až za čtyři roky.

Jednalo se o opravu tří ramp u čp. 1428, 1433 a 1637, kde byly ošetřeny nosné ocelové konstrukce spolu s opravou zábradlí a o opravu schodišť u čp. 1531 a 1534. Dále proběhla oprava ochozu a zastřešení mezi vchody s čp. 570 až 577, kde bylo mj. opraveno a zprovozněno uzavřené schodiště u Kozlovny.

"Vzhledem k zjištěnému havarijnímu stavu bylo dále nutné demontovat dvě lávky u čp. 1415 a 1417 a nahradit tyto jednou novou lávkou z pozinkovaného pororoštu. Stejným způsobem jsme přistoupili i k opravě dvou schodišť u prodejny Billa, dvou schodišť u objektu Bowling Billiard&Darts Club a jednomu schodišti na rohu ulic Jana Masaryka a třídy Edvarda Beneše u čp. 1713/2. Tato schodiště byla taktéž v havarijním stavu a hrozilo zde již nebezpečí úrazu. Proto byla i tato nahrazena novými ocelovými konstrukcemi se schodnicemi z pororoštu" napsaly Technické služby v tiskové zprávě.

Foto Technické služby Hradec Králové | Zdroj Technické služby Hradec Králové

Štítky Technické služby, Hradec Králové, rekonstrukce, Benešova třída

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.