neděle 16. května 2021 Přemysl

Řidič po nárazu do stromu skončil s dodávkou ve vodě. Hasičům se ho podařilo dostat ven živého

V roli rybářů se v pátek 29. 11. ocitli hasiči z Pardubic a sloužící hasiči potápěči z centrální stanice v Hradci Králové. V obou případech vytahovali auta z vody.

Nejprve byli hasiči a potápěči policisty přivoláni k Labi v Pardubicích, přesněji k mostu Kpt. Bartoše, kde bylo nutné vyzvednout potopené vozidlo, které pod hladinou bylo zřejmě delší dobu. Vozidlo bylo prázdné, a tak bylo na potápěčích a hasičích, aby ho bezpečně vyzvedli na břeh. Odtud společně obě jednotky vyjížděly k dalšímu případu. Tentokrát do Lázní Bohdanče, kde řidič s dodávkou pravděpodobně po nárazu do stromu byl s autem odmrštěn a skončil v Opatovickém kanálu.

Vozidlo bylo zhruba do poloviny potopené. Řidiči se povedlo dostat se ven z dodávky. Hasiči řidiče začali ošetřovat a hned po příjezdu záchranné služby byl předán do jejich péče. Hasiči spolu s potápěči umístili vozidlo na speciální rám a pomocí jeřábu ho vytáhli ven. K úniku provozních náplní nedošlo.

Skupina hasičů-potápěčů má povinnost vyjet do dvou min od nahlášení události, k dispozici má speciální technický automobil s výbavou a technickými prostředky pro zásah pod vodní hladinou. Potápěčský tým z centrální stanice v Hradci Králové působí na směně A, jejich činnost pokrývá zásahy na území Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Další dvě směny B a C jsou zajištěny skupinami potápěčů ze stanice v Pardubicích. Hasičští potápěči nejčastěji zasahují v případě, kdy dojde k tonutí osoby nebo v případě vyzvednutí věcí z vody.

Ohodnoť článek

Foto HZS Královehradeckého kraje | Zdroj HZS Královehradeckého kraje

Štítky Nehoda, hasiči, potapěči, auto, dodávka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.