V Polici nad Metují hořel rodinný dům, plameny se rychle rozšířily a hasiči museli evakuovat tři osoby. Požár způsobil škodu za milion korun, jeho příčinou bylo nevychladlé uhlíky vhozené do kompostu.
Rodinný dům v Polici nad Metují zachvátil požár, který se při příjezdu hasičů šířil plnou silou. Plameny zasáhly objekt tak rychle, že bylo nutné okamžitě evakuovat tři osoby, které následně převzali záchranáři. Hasiči nasadili dva vodní proudy, aby oheň dostali pod kontrolu, a po dvou hodinách boj s plameny ukončili. "Příčinou požáru bylo uložení nedostatečně vychladlého popela do kompostu," uvedli hasiči na Facebooku. Oheň napáchal škody za milion korun, ale včasným zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů.
Na místě zasahovali profesionální jednotky z Velkého Poříčí a Broumova spolu s dobrovolnými hasiči z Police nad Metují a Bukovice. Požár je varováním, jak nebezpečné může být nesprávné nakládání s popelem. "Je důležité popel vždy ukládat do nehořlavých nádob a nechat jej dostatečně vychladnout," zdůraznili hasiči.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.