pondělí 25. října 2021 Beáta

Hasiči shání nové posily, rozšíří řady o 18 příslušníků

Hasičský sbor Královéhradeckého kraje plánuje rozšíření svých řad. Početní stavy se budou navyšovat na stanicích ve Dvoře Králové nad Labem, v Jaroměři a v Hradci Králové. Celkem hasiči plánují nabrat osmnáct uchazečů.

Koho láká nebezpečná, ale dobrodružná a nepostradatelná práce hasiče, má nyní možnost zkusit štěstí. Hasiči navyšují své stavy hned na třech stanicích v Královéhradeckém kraji. Uchazeči o práci profesionálního hasiče musí mít české občanství, věk minimálně osmnáct let, minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, být trestně bezúhonní a prokázat zdravotní, osobní a fyzickou způsobilost. Výhodou je pak řidičský průkaz skupiny C a praxe v řízení vozidel o hmotnosti nad sedm a půl tuny.

„Přijímací řízení zahrnuje osobní pohovor, fyzické testy, psychologické vyšetření a kompletní lékařskou prohlídku,“ uvádí Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru.

Odborový svaz hasičů však upozorňuje, že jde o tvrdý a náročný proces. „Konkurence je tvrdá a proces přijetí na toto místo může být velmi vyčerpávající a náročný. Je to něco, co mnoho lidí nevydrží nebo neuspějí. Více než 70 procent lidí vzdá snahu stát se hasičem a přesune svoji volbu na jiné povolání. Možná, že někteří nevěděli, do čeho jdou, když do tohoto procesu vstoupili nebo se dostatečně nepřipravili,“ uvádí svaz.

Zájemci mohou posílat přihlášky do 20. září.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, nábor, Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.