čtvrtek 24. června 2021 Jan

Kam o víkendu? Na pouť, vyjížďku kočárem taženým koňmi nebo závod autoveteránů

Tento víkend můžete vzít děti na tradiční pouť do Vrchlabí nebo se můžete nechat rozmazlovat při projížďce kočárem s koňmi po zámeckém parku v Opočně. Na své si tento víkend přijdou hlavně obdivovatelé auto-moto veteránů. A chybět nebudou ani turistické pochody.

Ve Vrchlabí se koná tradiční pouť, v lokalitě Harta na louce vedle hřiště pro rugby nebudou chybět pouťové atrakce, ani stánky s občerstvením. Pořadatelé plánují i doprovodný kulturní program, dnes a zítra tu bude živá hudba.

Obdivovatelé automobilových veteránů mohou vyrazit v sobotu dopoledne na Novobydžovský čtverec – memoriál Elišky Junkové. Od 9 hodin tu startuje 25. ročník závodu veteránů. Na náměstí v Novém Bydžově nebude chybět ani muzika, občerstvení, historická auta a motorky, vojenská technika nebo tradiční soutěže pro závodníky.

Auto-moto veteráni budou k vidění i v neděli na zámku v Kvasinách. Na desátou hodinu je plánovaný příjezd strojů na nádvoří, kde budou vystavené až do 13 hodin. Pak bude následovat spanilá jízda na trase Kvasiny – Solnice a Skuhrov nad Bělou.

Zámek v Opočně láká na komentované prohlídky zámeckého parku, které tu pořádají v rámci evropské akce Víkend otevřených zahrad.  Prohlídky budou začínat od 10 a od 14 hodin před letohrádkem. V průběhu soboty budou mít navíc návštěvníci možnost projet se kočárem taženým koňmi v horní části parku. Koňské spřežení bude parkem jezdit od 9 do 15 hodin zhruba po 15 minutách.

V České Skalici zvou zítra na 30. ročník turistického pochodu Barunka, startuje se mezi půl sedmou až 11. hodinou od sokolovny u nádraží. Účastníci mají na výběr pět pěších tras (od 11 do 50 kilometrů) a tři cyklotrasy. Pro rodiny s malými dětmi je připravená kočárková trasa.

Turistický pochod pořádají i v Broumově. Prezentace a start bude zítra od 7 do 10 hodin z fotbalového hřiště Stanislava Opočenského. Připraveno je pět tras pro pěší (od 15 do 44 kilometrů) a dvě pro kola. Trasy povedou po turisticky značených cestách v CHKO Broumovsko.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Novobydžovský čtverec | Zdroj Kudy z nudy, Akce Hradecka, FB Novobydžovský čtverec

Štítky akce, víkend, prohlídka, turistický pochod, veteráni, zámek, pouť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.