Čt 13. 8. 2026Alena

Frankfurt nad Mohanem

Lanovka na Černou horu jezdí už přes 90 let. Ta současná je třetí v pořadíZprávy

Lanovka na Černou horu jezdí už přes 90 let. Ta současná je třetí v pořadí

Kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu, která slouží cestujícím od 11. srpna 2006, je už třetí dráhou, která vozí turisty do výšky 1300 metrů nad mořem. První z nich zahájila provoz v říjnu 1928, krátce po desátém výročí vzniku Československa, a stala se vůbec první visutou lanovkou v českých zemích. Výstavba turistické atrakce trvala i v náročných horských podmínkách pouhých 15 měsíců, podle projektu strojíren Františka Wiesnera z Chrudimi, dodávajících technické zařízení, ji vybudovali dělníci brněnské pobočky firmy Wayss a Freytag z Frankfurtu nad Mohanem.

Modelu SuperbSpolečnost

Škoda zahájila v Kvasinách výrobu hybridního modelu Superb

Automobilka Škoda Auto závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu modelu Superb iV. Investice v závodě pro výrobu hybridu dosáhly 12 milionů eur (311 milionů korun). Plné výrobní kapacity Superbu iV ve výši 60 vozů denně by měl závod postupně dosáhnout na přelomu letošního listopadu a prosince. Superb iV se vyrábí na jedné lince jako superby se spalovacími motory. Při zahájení výroby to uvedli představitelé automobilky.

Ilustrační fotoZprávy

Studenti ze 120 zemí budou protestovat za lepší ochranu klimatu

V desítkách zemí po celém světě dnes budou studenti znovu stávkovat a demonstrovat za lepší ochranu klimatu v rámci iniciativy Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Mladí lidé od loňského září v pátečních dnech stávkují po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové. Na dnešní akci aktivisté na webu iniciativy do čtvrtečního večera registrovali 1623 protestů ve 119 zemích včetně Česka.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook