Počasí dnes8 °C, zítra7 °C

Siniaková na Wimbledonu končí, nestačila na Italku Giorgiovou

, aktualizováno 6. července 2018, 15:56

Do třetího kola letošního Wimbledonu dnes zasáhla i 42. hráčka světa a hradecká rodačka Kateřina Siniaková, která se postavila proti Italce Camile Giorgiové, 52. hráčce žebříčku. První sadu ovládla Česka v poměru 6:3.

V průběhu druhého setu ale trápilo Siniakovou zdraví a několikrát si vyžádala ošetření. Pro hradeckou rodačku to za stavu 4:2, když soupeřce vzala podání, již vypadalo nadějně, Italka si ho ale vzápětí vzala zpět.

Za stavu 5:5 ztratila Siniaková servis a Giorgiová šla do vedení 5:6. Češka ale zabojovala a srovnala na 6:6. Následoval tiebreak, ve kterém se Siniaková ujala vedení 3:0. O chvíli později diváci viděli dlouhou výměnu  - 25 úderů. V tu chvíli bylo srovnáno na 6:6. Závěr ale patřil Italce, která tiebreak ovládla 6:8.

O osudu utkání tedy musel rozhodnout třetí set, který lépe zvládla Italka. Po dvou hodinách a jednačtyřiceti minutách zvítězila 2:6.

Giorgiová v osmifinále narazí na Rusku Makarovovou, která porazila Lucii Šafářovou.

Autoři | Foto Facebook Kateřiny Siniakové

Štítky tenis, vítězství, Wimbledon, Siniaková, Kateřina Siniaková, Camila Giorgiová, Česko, Lucie Šafářová