Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Neděle 22. září 2024  |  Svátek má Darina

Rival slaví! Hokejové derby o východní Čechy se Mountfieldu vůbec nevydařilo

V rámci 17. kola Tipsport hokejové extraligy došlo na letošní druhé východočeské derby, které se tentokrát odehrálo pod Bílou věží. Na začátku ročníku těsnou výhru vydřeli Hradečtí, tentokrát se však karty zcela otočily. I když se ani jeden z týmů nenachází v ideální formě, favoritem byl i tak domácí Hradec. Tomu se však zápas vůbec nevydařil a zaslouženě tudíž slaví Dynamo!

Hosté do utkání vstoupili lépe a směrem dopředu byli viditelnější. Zaslouženě se tak dostali i do vedení, o které se v desáté minutě postaral Johan Harju. Nebezpečnější pak ještě chvíli byli Pardubičtí, Hradec se však do první sirény dokázal vzchopit a vyrovnat díky přesnému bekhendu Mislava Rosandiče - 1:1.

Mountfield se však z aktivity soupeře nepoučil a už dvě minuty po přestávce nechal příliš prostoru pro Matěje Blümela, který se pohotově trefil pod horní tyčku. Domácí si však i nadále u své branky koledovali a Pardubice předváděly především směrem dopředu hodně povedenou hru. Za odměnu jim bylo poprvé v utkání dvoubrankové vedení, o které se postaral šikovnou tečí Radoslav Tybor.

Téměř identicky jak začala druhá perioda, začala také ta třetí. O pardubickou branku se však ve druhé minutě závěrečného pokračování tentokrát postaral druhou trefou v utkání švédský reprezentační forvard Johan Harju. Vývoj hry pak přinesl hradeckou hru s odvolaným brankářem šesti hráčů proti třem, a to už v čtyřiapadesáté minutě utkání! Značná početní výhoda sice využita nebyla, chvíli na to však malinkou jiskřičku naděje vykřesal snížením Kevin Klíma. Veškeré pozdvižení se však ukázalo jako zbytečné, Dynamo si závěr pohlídalo a na konečných 5:2 z pohledu hostů uzavíral do prázdné klece Robert Kousal.

Mountfield HK vs. HC Dynamo Pardubice 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Rosandić (F. Pavlík, Jergl), 56. Klíma (Rosandić, Cibulskis) – 10. Harju (Mandát, Kusý), 23. Blümel, 31. Tybor (J. Kolář, Mandát), 43. Harju (Mandát, Machač), 60. R. Kousal