čtvrtek 24. června 2021 Jan

V Hradci Králové vznikne Regionální fotbalová akademie. Fungovat bude od září

Pro mladé fotbalové talenty v Královéhradeckém kraji je dobrou zprávou informace o vzniku Regionální fotbalové akademie (RFA). Ta by měla v Hradci Králové fungovat od září letošního roku. Informovala o tom Fotbalová asociace České republiky. Půjde o desátou RFA v republice.

Svoji Regionální fotbalovou akademii mají Plzeň, Teplice, České Budějovice, Jihlava, Pardubice, Brno, Olomouc, Ostrava a Karviná.  

„S radostí můžu oznámit, že jsme od 1. září připraveni otevřít další RFA, čímž plníme náš dlouhodobý plán mít v každém kraji jednu akademii. Finišují přípravy, nabíráme hráče, sestavujeme realizační tým, finalizujeme součinnost se školou a internátem,“ řekl Karel Poborský, ředitel Oddělení elitní mládeže a vedoucí Úseku akademií. 

Akademie bude zajišťovat a shromažďovat mladé fotbalové talenty. Půjde především o hráče v kategorii čtrnáctiletých a patnáctiletých fotbalistů. Jejím úkolem bude je nadále rozvíjet a poskytnout jim adekvátní a kvalitní podmínky pro trénování. 

„Naším cílem je mít akademii v každém kraji. Jde o další dva ročníky U14 a U15, které budou mít zastoupení na elitní úrovni v dalším kraji. Zájem z Královéhradeckého krajského fotbalového svazu byl veliký a já si myslím, že si to zde opravdu zaslouží,“ uvedl generální sekretář FAČR Jan Pauly

Na vzniku Regionální fotbalové akademie v našem regionu se podílel Výkonný výbor FAČR, Hradec Králové i Královéhradecký kraj. Zástupci jednotlivých subjektů následně podepsali memorandum o spolupráci na novém projektu. Společně se domluvili na tom, že sídlo bude přímo v Hradci Králové. Mladí fotbalisté budou využívat nový i budoucí fotbalový stadion.  

„Potenciál je obrovský, protože tady se s mládeží vždy pracovalo dobře. Věřím tomu, že do budoucna tato akademie prospěje celému kraji a těším se, že v ní budeme vychovávat mladé fotbalisty a připravovat je pro velký fotbal,“ pochvaluje si hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). 

Podle vedení radnice měl v Hradci Králové mládežnický sport vždy velkou základnu. „Mladí fotbalisté budou mít nyní lepší vedení, budou lépe zabezpečeni materiálně a věřím tomu, že to bude mít obrovský vliv na kvalitu mladých hradeckých fotbalistů, kteří budou potom schopni doplnit náš A tým,“ vysvětluje primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS). 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FAČR

Štítky FAČR, RFA, Regionální fotbalová akademie, fotbal, sport, Hradec Králové, Královéhradecký, kraj, podpis, smlouva, září

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.