čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Lyžaře vyveze v Mladých Bukách další sedačková lanovka. Fungovat bude už od této zimní sezony

Ve středisku byla dosud k dispozici jen třísedačková lanovka z roku 2006 a několik vleků. Druhá lanovka, která bude měřit 650 metrů se buduje od května. Původně sloužila v Itálii.

Za hodinu dokáže lanovka vyvézt 1750 osob a nastupování bude pojezdovým pásem. Nahradí vlek Buky I. Celkem ale zůstane kapacita na 7700 lyžařích za hodinu. Díky zrušení vleku budou propojeny sjezdovky v horních a spodních partiích Pekelského vrchu.

Pro lyžaře tu bude i nadále přes pět kilometrů sjezdovek. Z 95 procent bude trať pod umělým zasněžováním. V areálu budou dvě lanovky, čtyři vleky a v dětském skiparku i vlek s pohyblivým pásem. Mladé Buky ceny za jednodenní skipas měnit nebudou. V hlavní sezoně vyjde jednodenní skipas na 510 korun, ve standardní sezoně pak na 470 korun.  

Do areálu přiteklo 45 milionů korun

Areál letos investoval do nových zařízení a vybavení přibližně 45 milionů korun. Kromě lanovky byla zakoupena i sněžná děla. Investuje se do rekonstrukce zasněžování, posílení osvětlení, vybudování letní atrakce bludiště s tobogánem a peníze šly i do nákupu pozemků.

Provozovatelé věří, že se následující zimní sezona rozjede i přes epidemii koronaviru. „Nějaká omezení zřejmě budou, asi to nebude v plném provozu jako normálně. S tím si budeme muset nějak poradit," řekla ředitelka areálu Kateřina Pilařová.

Kdyby ale měla být lyžařská střediska uzavřena, podle Pilařové by to způsobilo všem velké problémy.

Na českých horách budou moci lyžaři letos vyzkoušet tři nové lanové dráhy. Kromě té v Mladých Bukách, je i ve Skiareálu Kraličák v pohoří Kralického Sněžníku. Sedačková lanovka bude mít vyhřívané sedačky, wi-fi a kapacitu 2500 míst. V Říčkách v Orlických horách je odpojitelná šestisedačková lanová dráha s krycími bublinami.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook.com/ Areál Mladé Buky

Štítky lanovka, třísedačková, stavba, Mladé Buky, Říčky v Orlických horách, Kraličák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.